Mbappe strzela pierwszego gola na Euro, ale Francja zajmuje drugie miejsce w grupie

Zamaskowany Kylian Mbappe strzelił swojego pierwszego gola na Euro, ale Francja zremisowała z wyeliminowaną już Polską i zajęła drugie miejsce w grupie D.

Francja potrzebowała wszystkich trzech punktów, aby przypieczętować pierwsze miejsce, ale rzut karny Roberta Lewandowskiego w 79. minucie zniwelował punktowe trafienie Tanie Mbappe koszulki piłkarskie 11 minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

Austria pod wodzą Ralfa Rangnicka zaprezentowała się fantastycznie, pokonując Holandię 3:2 i zajmując trzecie miejsce w grupie.

Wicelider grupy E czeka na drużynę Didiera Deschampsa, która zajmuje teraz tę samą połowę losowania co Portugalia, Hiszpania i Niemcy.

Po powrocie do wyjściowego składu po złamaniu nosa i założeniu maski ochronnej, Mbappe zakończył swoje oczekiwanie na pierwszego gola na Mistrzostwach Europy.

Ousmane Dembele został powalony na boisku przez obrońcę Polski i Arsenalu Jakuba Kiwiora, a Mbappe nie popełnił błędu z miejsca.

Ale Francja zdjęła nogę z gazu, a niezdarne wyzwanie Dayota Upamecano dało Lewandowskiemu doskonałą okazję, by odpowiedzieć własnym rzutem karnym.

Mike Maignan myślał, że został bohaterem Francji po obronie strzału Lewandowskiego, ale bramkarz zszedł z linii i rzut karny musiał zostać powtórzony.

Kapitan reprezentacji Polski strzałem w róg bramki zapewnił sobie czwarte mistrzostwo Europy, dołączając tym samym do Cristiano Ronaldo i Luki Modrica.
Tysiące kibiców w niebieskich koszulkach na Signal Iduna Park w Dortmundzie w końcu mogło zobaczyć Francuza strzelającego gola dla swojej drużyny, gdy Mbappe trafił do siatki w 56. minucie.

Kapitan Francuzów zerwał maskę ochronną, aby świętować swoje 48. trafienie dla swojego kraju i wyglądało na to, że drużyna Deschampsa będzie zmierzać w kierunku pierwszego miejsca w grupie D.

Jednak Polska - która jutro odleci do domu po zajęciu najniższego miejsca w grupie - miała inne pomysły i zaskoczyła finalistów Mistrzostw Świata 2022.

Upamecano, który znalazł się na ławce rezerwowych przez większą część sezonu Bayernu Monachium, popełnił błąd w obronie, aby przyznać wyrównującego karnego, który złapał Karola Świderskiego.

Po zaciętym biegu Lewandowski sfaulował swoją pierwszą próbę, a Maignan dobrze obronił, ale zbyt wcześnie zszedł z linii i nie mógł powstrzymać drugiego uderzenia w ten sam róg.

Francja koszulki piłkarskie dzieci nie była w stanie stworzyć sobie żadnej dobrej okazji do odniesienia zwycięstwa, mimo że zdominowała mecz z 58% posiadaniem piłki i 19 strzałami na bramkę.

Łukasz Skorupski dobrze spisał się w polskiej bramce, ale podopieczni Deschampsa wejdą do fazy pucharowej po zdobyciu tylko dwóch bramek - w tym jednej samobójczej - w trzech meczach grupowych.

Polegają oni na Mbappe, który jest już tylko o jedną bramkę gorszy od francuskiego rekordu Michela Platiniego (14 goli w najważniejszych turniejach), ale potrzebuje on więcej pomocy w ataku, jeśli jego drużyna ma awansować dalej.

Utalentowany Dembele sporadycznie zagrażał z prawej strony pierwszej trójki, ale jeszcze nie strzelił gola dla swojego narodu w dużym turnieju.

Deschamps będzie wiedział, że jego drużyna musi szybko Koszulki Poland odnaleźć formę, jeśli chce przejść całą drogę w Niemczech.